مجموعه آراز شما را به خرید بهترین محصولات زغال دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

ممنوعیت صادرات زغال (ذغال) از ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

ممنوعیت صادرات زغال(ذغال)عدم ممنوعیت صادرات ذغال فشردهمجموعه آراز زغال
زغال فشرده

ممنوعیت صادرات ذغال از کشور ایران ، چالشی پیش روی تمام صادرکنندگان زغال ایران است . هر کسی در بخش صادرات کالای فعالیت داشته باشد ،لازم است به این مسئله دقت نماید که ، قوانین وشرایط صادرات احتمال دارد تغییرکند، آنگاه بدیهی است  روال قبلی تجارت آن ها را کاملا تغییر خواهد یافت . الزامی است تمام فعالان حوزه صادران زغال از کشور ایران اطلاع کامل از تغییرات قوانین و شرایط صادرات زغال(ذغال) داشته باشند.مجموعه آراز زغال مفتخر است که در تمام مراحل صادرات زغال از ایران مشاور و راهنمائی خوبی برای صادر کنندگان زغال کشور ایران هستند.

زغال چوب
ممنوعیت صادرات زغال چوب لازم الاجراست

 

ممنوعیت صادرات زغال(ذغال)

ممنوعیت صادرات زغال طبق کدام قانون وبه چه دلیل می باشد. این تنها سوالی است که برای بعضی ها بدون پاسخ مانده است.طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران کالاها به سه دسته تقسیم می شوند . کالاهای مجاز صادراتی، کالاهای مشروط صادراتی و کالاهای ممنوع صادراتی. هر صادرکننده زغال به دنبال این است که زغال(ذغال) در این تقسیم بندی در کدام گروه قرار دارد؟به استناد ماده “۱۵”قانون حفاظت و نگهداری از مراتع و جنگل ها ف صادرات هر نوع درخت و چوپ و فرآوری آن ها  در گروه کالاهای ممنوع صادراتی قرار دارند مانندممنوعیت صادرات ام دی اف خام،ممنوعیت صادرات کاغذ ، ممنوعیت صادرات زغال و … 

اما زغال انواع مختلفی دارد که فقط صادرات یک نوع آن از کشور ایران ممنوع است، هر حالی که انواع مختلف آن جزءگروه مجاز کالاهای صادراتی است.

 

زغال فشرده
زغال فشرده صادراتی

عدم ممنوعیت صادرات ذغال فشرده

در بین کالاهای با ممنوعیت صادرات ،ذغال  (زغال )چوپ یا همان ذغال جنگلی جزء کالاهای غیر مجاز صادراتی است ، به استناد قوانین گمرک  جمهوری اسلامی ایران ( به تبعیت از قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها ) طبق تبصره “۵” ماده “۱۵” قوانین  حفظ و بهره‌برداری از جنگل‌ها  کشور، ممنوعیت صادرات زغال چوب صدرصد است . این در حالی که نوع دیگر زغال به نام زغال فشرده یا چینی در ایران تولید می شود ، طبق همان قانون صادراتش آزاد است.  پس برای صادرات ذغال فشرده یا همان چینی هیچ ممنویتی وجود نداردبدیهی است، صادرات زغال قالبی (زغال صنعتی یا بریکت) وفق بخشنامه ردیف “۲۲۸”  نیز از شمول ممنوعیت مستثنی می باشد. ، تمام صادر کنندگان با رعایت شرایط و قوانین گمرکی می توانند ذغال فشرده را بصورت بسته بندی و فله ای صادر نمایند.

مجموعه آراز زغال

تجارت ذغال فشرده
تجارت نوین ذغال فشرده(چینی)

تجارت نوین را باید با مجموعه آراز زغال  تجربه کرد ، تجارت نوین یعنی تجارت راحت و پرسود.  .مجموعه آراز زغال، مجموعه قدرت مند با چندین کارخانه تولیدی انواع زغال فشرده در استان های مختلف کشور به تولید و فروش عمده زغال چینی مرغوب و با کیفیت  به قیمت مناسب فعالیت می کند و هدفی جز مشتری مداری ، جذب مشتری بشتر از داخل و خارج از کشور و رضایت مشتری  را دنبال نمی کند .چون مجموعه آراز زغال خوب می داند در جهان مدرن امروزی و آینده تنها سرمایه و دارای ” مشتریان” وفادار می باشند. ،

مهدی مقدم

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: مهدی مقدم

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09144824761

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: mehdi.mogaddam49@gmail.com

مجموعه آراز شما را به خرید بهترین محصولات زغال دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.