مجموعه آراز شما را به خرید بهترین محصولات زغال دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت زغال بسته بندی در مراکز فروش

آنچه در این مقاله می خوانید...

استاندارد های لازم در قیمت گذاری زغالتاثیر استحکام زغال بر قیمت آنتاثیر کیفیت بر قیمت زغال بسته بندیتاثیر میزان رطوبت زغال بر قیمت آنقیمت زغال بلوط اصل با کیفیت بی نظیرقیمت زغال بلوط با درجه کیفی بالاقیمت زغال بسته بندی شده در بازار تهران

قیمت زغال بسته بندی و زغال سنگ در افغانستان از ۵۰ هزار تومان شروع می شود. زغال سنگ یک سنگ رسوبی سیاه یا قهوه ای مایل به سیاه قابل احتراق است که به صورت لایه های سنگی به نام درزهای زغال سنگ تشکیل شده است. زغال سنگ عمدتاً کربن با مقادیر متغیر سایر عناصر، عمدتاً هیدروژن، گوگرد، اکسیژن و نیتروژن است. زغال سنگ زمانی تشکیل می شود که ماده مرده گیاهی به زغال سنگ نارس تبدیل شود و در اثر گرما و فشار دفن عمیق در طی میلیون ها سال به زغال سنگ تبدیل شود. ذخایر عظیم زغال سنگ از تالاب‌های سابق – به نام جنگل‌های زغال‌سنگ – سرچشمه می‌گیرد که بیشتر مناطق گرمسیری زمین را در اواخر دوران کربونیفر (پنسیلوانیا) و دوران پرمین پوشش می‌داد. با این حال، بسیاری از ذخایر مهم زغال سنگ جوان‌تر از این هستند و از دوران مزوزوئیک و سنوزوئیک سرچشمه می‌گیرند.

قیمت زغال بسته بندی در مراکز فروش

استاندارد های لازم در قیمت گذاری زغال

استاندارد های لازم در قیمت گذاری زغال و زغال سنگ کیلویی در درجه اول به عنوان سوخت استفاده می شود. در حالی که زغال سنگ برای هزاران سال شناخته شده و مورد استفاده قرار گرفته است، استفاده از آن تا انقلاب صنعتی محدود بود. با اختراع موتور بخار، مصرف زغال سنگ افزایش یافت. در سال ۲۰۲۰ زغال سنگ حدود یک چهارم انرژی اولیه و بیش از یک سوم برق آن را تامین می کرد. برخی از ساخت آهن و فولاد و سایر فرآیندهای صنعتی زغال سنگ می سوزانند.

استخراج و استفاده از زغال سنگ باعث مرگ و میر و بیماری زودرس می شود. استفاده از زغال سنگ به محیط زیست آسیب می زند و این بزرگترین منبع انسانی دی اکسید کربن است که به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. ۱۴ میلیارد تن دی اکسید کربن از سوزاندن زغال سنگ در سال ۲۰۲۰ منتشر شد که ۴۰ درصد از کل انتشار سوخت های فسیلی و بیش از ۲۵ درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای جهانی است. به عنوان بخشی از انتقال انرژی در سراسر جهان، بسیاری از کشورها استفاده از انرژی زغال سنگ را کاهش داده یا حذف کرده‌اند. دبیرکل سازمان ملل از دولت‌ها خواست تا ساخت نیروگاه‌های زغال‌سنگ جدید را تا سال ۲۰۲۰ متوقف کنند. استفاده جهانی از زغال سنگ در سال ۲۰۱۳ به اوج خود رسید. برای دستیابی به هدف توافق‌نامه پاریس مبنی بر حفظ گرمایش جهانی به زیر ۲ درجه سانتی‌گراد (۳.۶ درجه فارنهایت)، استفاده از زغال سنگ باید از سال ۲۰۲ به نصف کاهش یابد. ۲۰۳۰، و کاهش تدریجی زغال سنگ در پیمان آب و هوای گلاسکو به توافق رسید.

بزرگترین مصرف کننده و واردکننده زغال سنگ در سال ۲۰۲۰، چین بود. چین تقریباً نیمی از تولید سالانه زغال سنگ جهان را به خود اختصاص داده است و پس از آن هند با حدود یک دهم تولید زغال سنگ در جهان قرار دارد. اندونزی و استرالیا بیشترین صادرات را دارند و پس از آن روسیه قرار دارد.

تاثیر استحکام زغال بر قیمت آن

زغال سنگ تصفیه شده محصول یک فناوری ارتقاء زغال سنگ است که رطوبت و آلاینده های خاص را از زغال سنگ های درجه پایین تر مانند زغال سنگ زیر قیر و زغال سنگ (قهوه ای) حذف می کند. این یک شکل از چندین عملیات و فرآیند پیش احتراق برای زغال سنگ است که ویژگی های زغال سنگ را قبل از سوزاندن تغییر می دهد. بهبود راندمان حرارتی با بهبود پیش خشک کردن قابل دستیابی است (به ویژه در مورد سوخت با رطوبت بالا مانند زغال سنگ قهوه ای یا زیست توده). اهداف فناوری های پیش احتراق زغال سنگ افزایش کارایی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در هنگام سوزاندن زغال سنگ است. گاهی اوقات می توان از فناوری پیش احتراق به عنوان مکمل فناوری های پس از احتراق برای کنترل انتشار گازهای گلخانه ای با سوخت زغال سنگ استفاده کرد. و این کارایی ها بر قیمت آن تاثیر می گذارد.

زغال سنگ سوزانده شده به عنوان سوخت جامد در نیروگاه های زغال سنگ برای تولید برق، زغال سنگ حرارتی نامیده می شود. همچنین از زغال سنگ برای تولید دمای بسیار بالا از طریق احتراق استفاده می شود. مرگ و میر زودهنگام ناشی از آلودگی هوا در هر گیگاوات سال ۲۰۰ تخمین زده شده است، با این حال ممکن است در اطراف نیروگاه هایی که از اسکرابر استفاده نمی شود بیشتر باشد یا اگر دور از شهرها باشند کمتر باشد. تلاش‌ها در سراسر جهان برای کاهش استفاده از زغال‌سنگ باعث شده است که برخی از مناطق به گاز طبیعی و برق از منابع کربن پایین‌تر روی بیاورند.

زمانی که از زغال سنگ برای تولید برق استفاده می شود، معمولاً آن را پودر می کنند و سپس در کوره ای با دیگ بخار می سوزانند. گرمای کوره، آب دیگ بخار را به بخار تبدیل می‌کند و سپس برای چرخاندن توربین‌هایی که ژنراتورها را می‌چرخانند و برق تولید می‌کنند، استفاده می‌شود. بازده ترمودینامیکی این فرآیند بسته به عملیات پیش احتراق، فناوری توربین و سن کارخانه بین حدود ۲۵ تا ۵۰ درصد متغیر است.

تاثیر کیفیت بر قیمت زغال بسته بندی

تاثیر کیفیت بر قیمت زغال بسته بندی چند نیروگاه سیکل ترکیبی گازی سازی یکپارچه (IGCC) ساخته شده است که زغال سنگ را کارآمدتر می سوزاند. به جای پودر کردن زغال سنگ و سوزاندن مستقیم آن به عنوان سوخت در دیگ بخار، زغال سنگ به گاز تبدیل می شود تا گاز سنتز ایجاد کند که در یک توربین گاز برای تولید برق سوزانده می شود (درست مانند گاز طبیعی که در توربین سوزانده می شود). گازهای داغ خروجی از توربین برای بالا بردن بخار در یک ژنراتور بخار بازیابی گرما که یک توربین بخار تکمیلی را تغذیه می کند استفاده می شود.

راندمان کلی نیروگاه زمانی که برای تأمین حرارت و برق ترکیبی استفاده می‌شود می‌تواند به ۹۴ درصد برسد. نیروگاه های IGCC نسبت به نیروگاه های معمولی که با سوخت زغال سنگ پودر شده اند آلودگی محلی کمتری منتشر می کنند. با این حال، فناوری جذب و ذخیره‌سازی کربن پس از تبدیل به گاز و قبل از سوزاندن تا کنون ثابت کرده است که برای استفاده با زغال سنگ بسیار گران است. راه‌های دیگر استفاده از زغال‌سنگ به‌عنوان سوخت دوغاب آب زغال‌سنگ (CWS) است که در اتحاد جماهیر شوروی یا در چرخه روکش MHD ایجاد شده است. با این حال اینها به دلیل عدم سود زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند.

در سال ۲۰۱۷، ۳۸ درصد از برق جهان از زغال سنگ تامین می‌شد، همان درصدی که ۳۰ سال قبل از آن بود. در سال ۲۰۱۸ ظرفیت نصب شده جهانی ۲TW بود (که ۱TW آن در چین است) که ۳۰٪ از کل ظرفیت تولید برق بود. وابسته ترین کشور عمده آفریقای جنوبی است که بیش از ۸۰ درصد برق آن توسط زغال سنگ تولید می شود. اما چین به تنهایی بیش از نیمی از برق تولید شده از زغال سنگ جهان را تولید می کند.

حداکثر استفاده از زغال‌سنگ در سال ۲۰۱۳ به دست آمد. در سال ۲۰۱۸، ضریب ظرفیت نیروگاه‌های زغال‌سنگ به‌طور میانگین ۵۱ درصد بود، یعنی تقریباً نیمی از ساعات کاری موجود خود را کار کردند.

تاثیر میزان رطوبت زغال بر قیمت آن

زغال سنگ از مواد معدنی، مواد معدنی و آب تشکیل شده است. فسیل‌ها و کهربا ممکن است در زغال سنگ یافت شوند. تبدیل پوشش گیاهی مرده به زغال سنگ، زغال‌سازی نامیده می‌شود. در زمان‌های مختلف در گذشته زمین‌شناسی، زمین دارای جنگل‌های انبوه در مناطق تالاب کم ارتفاع بود. در این تالاب‌ها، فرآیند زغال‌سازی زمانی آغاز شد که مواد مرده گیاهی از تخریب زیستی و اکسیداسیون، معمولاً توسط گل یا آب اسیدی محافظت می‌شد و به زغال سنگ نارس تبدیل می‌شد. این امر کربن را در باتلاق‌های ذغال سنگ نارس عظیمی که در نهایت توسط رسوبات عمیقاً مدفون شدند، به دام انداخت.

سپس طی میلیون‌ها سال، گرما و فشار دفن عمیق باعث از بین رفتن آب، متان و دی اکسید کربن و افزایش نسبت کربن شد. درجه زغال سنگ تولید شده به حداکثر فشار و دمای بدست آمده بستگی دارد، به طوری که زغال سنگ قهوه ای (همچنین “زغال سنگ قهوه ای” نامیده می شود) در شرایط نسبتاً ملایم تولید می شود، و زغال سنگ فرعی، زغال سنگ قیر یا زغال سنگ آنتراسیت (که “زغال سنگ سخت” نیز نامیده می شود. زغال سنگ سیاه) به نوبه خود با افزایش دما و فشار تولید می شود.

از میان عوامل دخیل در زغال‌سازی، دما بسیار مهم‌تر از فشار یا زمان دفن است. زغال سنگ زیر قیری می تواند در دماهای پایین ۳۵ تا ۸۰ درجه سانتی گراد (۹۵ تا ۱۷۶ درجه فارنهایت) تشکیل شود در حالی که آنتراسیت به دمای حداقل ۱۸۰ تا ۲۴۵ درجه سانتی گراد (۳۵۶ تا ۴۷۳ درجه فارنهایت) نیاز دارد.

اگرچه زغال سنگ از بیشتر دوره های زمین شناسی شناخته شده است، ۹۰٪ از تمام بسترهای زغال سنگ در دوره های کربونیفر و پرمین رسوب کرده اند که تنها ۲٪ از تاریخ زمین شناسی زمین را نشان می دهد. به طرز متناقضی، این در طول یخ‌خانه پالئوزوئیک پسین، زمان یخبندان جهانی بود. با این حال، افت سطح دریاهای جهانی همراه با یخبندان، فلات‌های قاره‌ای را نشان داد که قبلاً غرق شده بودند، و به آنها دلتاهای وسیع رودخانه‌ای اضافه شد که در اثر افزایش فرسایش به دلیل افت سطح پایه ایجاد شده‌اند. این مناطق گسترده از تالاب ها شرایط ایده آلی را برای تشکیل زغال سنگ فراهم کردند. تشکیل سریع زغال سنگ با شکاف زغال سنگ در رویداد انقراض پرمین-تریاس، جایی که زغال سنگ نادر است، به پایان رسید.

قیمت زغال بلوط اصل با کیفیت بی نظیر

قیمت زغال بلوط اصل با کیفیت بی نظیر می شودگفت قیمت بلوط با کیفیت تقریبا از ۵۶/۰۰۰ تومان شروع می شود. یکی دیگر از انواع زغالی که برای تهیه قلیان استفاده می شود، زغال بلوط است که از چوب بلوط تهیه می شود. کیفیت زغال بلوط نسبتاً پایین تر از زغال لیمو است و قیمت آن ارزان تر است.

نکته: در برخی موارد برای صرفه جویی در هزینه و … به جای زغال لیمو از زغال بلوط استفاده می شود.

جغرافیای مطلوب به تنهایی بسترهای زغال سنگ کربنیفر گسترده را توضیح نمی دهد. سایر عوامل مؤثر در رسوب سریع زغال سنگ، سطوح بالای اکسیژن، بالای ۳۰ درصد بود که باعث آتش‌سوزی‌های شدید جنگلی و تشکیل زغال چوبی شد که با تجزیه موجودات زنده غیرقابل هضم بود. سطوح بالای دی اکسید کربن که باعث رشد گیاه می شود. و طبیعت جنگل‌های کربونیفر، که شامل درختان لیکوفیت می‌شد که رشد معین آنها به این معنی بود که کربن برای مدت طولانی در دل درختان زنده گیر نمی‌کرد.

یک نظریه نشان می‌دهد که حدود ۳۶۰ میلیون سال پیش، برخی از گیاهان توانایی تولید لیگنین، پلیمر پیچیده‌ای که ساقه‌های سلولزی آن‌ها را بسیار سخت‌تر و چوبی‌تر می‌کند، تکامل یافته‌اند. توانایی تولید لیگنین منجر به تکامل اولین درختان شد. اما باکتری‌ها و قارچ‌ها بلافاصله توانایی تجزیه لیگنین را پیدا نکردند، بنابراین چوب به طور کامل تجزیه نشد، بلکه در زیر رسوب مدفون شد و در نهایت به زغال سنگ تبدیل شد.

حدود ۳۰۰ میلیون سال پیش، قارچ ها و سایر قارچ ها این توانایی را توسعه دادند و به دوره اصلی تشکیل زغال سنگ در تاریخ زمین پایان دادند. اگرچه برخی از نویسندگان به شواهدی از تخریب لیگنین در طول کربونیفر اشاره کردند و پیشنهاد کردند که عوامل اقلیمی و تکتونیکی توضیح قابل قبول‌تری هستند، بازسازی آنزیم‌های اجدادی با تجزیه و تحلیل فیلوژنتیک این فرضیه را تأیید کرد که آنزیم‌های تجزیه‌کننده لیگنین در قارچ‌ها تقریباً ۲۰۰ میلی‌یاال ظاهر شدند.

قیمت زغال بلوط با درجه کیفی بالا

همانطور که گفتیم زغال بلوط با کیفیت از ۵۶ هزار تومان شروع می شود که قیمت و کیفیت مناسبی دارد. یکی از عوامل زمین ساختی احتمالی، کوه‌های پانژ مرکزی بود، رشته‌ای عظیم که در امتداد خط استوا قرار دارد و در نزدیکی این زمان به بیشترین ارتفاع خود رسیده است. مدل‌سازی آب و هوا نشان می‌دهد که کوه‌های پانژ مرکزی به رسوب مقادیر زیادی زغال سنگ در اواخر کربونیفر کمک کرده است. کوه‌ها منطقه‌ای با بارش‌های شدید در تمام طول سال ایجاد کردند، بدون اینکه فصل خشکی معمولی برای آب و هوای موسمی وجود داشته باشد. این برای حفظ ذغال سنگ نارس در باتلاق های زغال سنگ ضروری است.

زغال‌سنگ از لایه‌های پرکامبرین، که پیش از گیاهان زمینی هستند، شناخته شده است. فرض بر این است که این زغال سنگ از بقایای جلبک ها سرچشمه گرفته است.

قیمت زغال بسته بندی شده در بازار تهران

قیمت زغال بسته بندی شده در بازار تهران زغال های بسته بندی بستگی به وزن دارد که میشه گفت از ۳۰ هزار تومان شروع می شود البته وزن کم. چندین استاندارد بین المللی برای زغال سنگ وجود دارد. طبقه بندی زغال سنگ عموماً بر اساس محتوای فرار است. اما مهمترین تمایز بین زغال سنگ حرارتی (همچنین به عنوان زغال سنگ بخار شناخته می شود) است که برای تولید برق از طریق بخار سوزانده می شود. و زغال سنگ متالورژی (همچنین به عنوان زغال سنگ کک شناخته می شود)، که در دمای بالا برای تولید فولاد سوزانده می شود.

سالانه حدود ۸۰۰۰ تن زغال سنگ تولید می شود که حدود ۹۰ درصد آن زغال سنگ سخت و ۱۰ درصد زغال سنگ است.

مهدی مقدم

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: مهدی مقدم

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09144824761

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: mehdi.mogaddam49@gmail.com

مجموعه آراز شما را به خرید بهترین محصولات زغال دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.