مجموعه آراز شما را به خرید بهترین محصولات زغال دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تجارت ذغال فشرده (چینی) یا صنعتی -قوانین و شرایط

آنچه در این مقاله می خوانید...

کشور های هدف صادراتی ذغال ایرانقوانین و مقررات صادرات ذغال
مجموعه آراز زغال

امروزه تجارت زغال فشرده(چینی) و زغال حبه ای یا صنعتی مرغوب و با کیفیت بسیار پر رونق است و برای صادرات زغال(ذغال) پتانسیل خوبی در بازارهای جهانی  وجود دارد. زغال فشرده (چینی) از محصولاتی است که  در بازار های جهانی رقبای بزرگ و قویی  همچون  چین، لهستان ، ویتنام ، اندونزی ،کوبا ، مکزیک ، مالزی ، اوکراین ،هلند و آرژانتین دارد.برای رقابت با کشورهای صادر کننده ذغال(زغال) فشرده لازم است ،زغال(ذغال) فشرده با کیفیت و مرغوب داشته باشیم . علاوه بر کیفیت و مرغوبیت ذغال (زغال)،داشتن اطلاعات کافی در خصوص قوانین و شرایط  صادرات ذغال الزامی است.

در این راستا مجموعه تجاری آزار ذغال تولید کننده و صادرکننده انواع زغال های فشرده (چینی ) آماده ارائه مشاوره و همکاری با تمام صادرکنندگان زغال فشرده را دارد.

ذغال فشرده باکیفیت

 

کشور های هدف صادراتی ذغال ایران

تجارت زغال فشرده( چینی) یا صنعتی بر اساس قوانین و شرایط  گمرگ جمهوری اسلامی ایران از کالاهایی مجاز برای صادرات می باشد.طی سال های اخیر  تجارت ذغال  فشرده(چینی ) به  صورت بسته بندی و فله ای،طبق قوانین و شرایط تجارت ذغال فشرده ( چینی) یا صنعتی  صادر می شود.

اکثرا”در جهان زغال و زغال سنگ بوش، برای پخت و پز و  چاق کردن قلیان ، و به عنوان سوخت جهت گرمایش مورد استفاده قرار می گیرد . در کل بیشترین میزان استفاده از زغال(ذغال) فشرده،مربوط به  کشورهای حوزه خلیج فارس ،عرب ، ترکیه است که در رستوران ها و سفرخانه های خود  برای قلیان کشی ، کباب پزی و طبخ  غذا استفاده می کنند. اما استفاده از زغال (ذغال)محدود به این کشور ها نمی شود، در اکثر کشور های غربی از جمله کشور های اروپایی و آمریکا نیز  برای قلیان و کباب پزی و طبخ و همچنین به عنوان سوخت استفاده می شود. در نتیجه می توان گفت ، زغال فشرده در اکثر کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد، که خود تولید کننده زغال فشرده نیستند بلکه واردکننده زغال فشرده هستند. از جمله تجارت زغال فشرده(چینی) از ایران، می توان به برخی از کشورهایی   اورپایی و کویت ، ترکیه، افغانستان، عراق ، پاکستان، عمان، عربستان، قطر ، امارات متحده عربی، بحرین، لبنان، تاجیکستان، آذربایجان، ارمنستان  اشاره کرد.

زغال صادراتی

 

قوانین و مقررات صادرات ذغال

برای تجارت زغال فشرده(چینی) لازم است در خصوص قوانین و شرایط  آن مطالبی یادآور شویم ،طبق ماده ۲-قانون و مقررات صادرات و واردات جمهوری اسلامی ایران کالاها به سه گروه ذیل تقسيم مي شوند: الف-كالاي مجاز صادراتی و وارداتی :  برای صادرات و واردات این كالاها با رعايت ضوابط نياز ی به كسب مجوز نیست. ب-كالاي مشروط صادراتی و وارداتی : صادرات و واردات این کالاها با كسب مجوزهای لازم  امكان پذير است. ج-كالاي ممنوع صادراتی و وارداتی : كالاهایی هستند که صادرات و واردات آن ها بموجب قانون جمهوری اسلامی ایران ممنوع شده است. طبق این قوانین و مقررات، صادرات هر نوع چوب و هیزم  بدلیل مسائل زیست محیطی ممنوع می باشد . اما تجارت زغال فشرده (چینی) بدلیل فرآوری از ضایعات دورریز چوب و هیزم ، طبق مقررات توسعه تجارت جزء کالاهای مجاز می باشد.

 

زغال

 

مهدی مقدم

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: مهدی مقدم

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09144824761

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: mehdi.mogaddam49@gmail.com

مجموعه آراز شما را به خرید بهترین محصولات زغال دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.