مجموعه آراز شما را به خرید بهترین محصولات زغال دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات زغال فشرده ایران به۷کشورهدف

آنچه در این مقاله می خوانید...

صادرات زغال ایران۷ کشور مهم هدف
سوخت عالی

” صادرات زغال فشرده” از ایران  به کدام کشورها ؟

زغال فشرده مرغوب و با کیفیت جزء بهترین صادرات کشور ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس و دیگر کشورها است. در این کشورها بازار این محصول ایرانی بسیار پر رونق و با فروش عالی است.

زغال فشرده جزء محصولاتی است که باید فروش  آن در حد استاندارد جهانی به لحاظ مرغوبیت و کیفیت باشد. حالا اگر افرادی به فکر صادرات این محصول به “۷ کشور هدف ،” هستند و نیاز به اطلاعات کافی در این زمینه دارند ، می توانند از خدمات مشاوره و تامین محصول ،مجموعه تولیدی و تجاری آراز کمک بگیرند.

زغال فشرده
زغال فشرده با کیفیت

صادرات زغال ایران

صادرات زغال فشرده، یکی از مهم ترین محصولات صادرات ایران است، با توجه به اینکه زغال فشرده یکی از مجاز ترین کالاهای صادرات محسوب می شود.

برای صادرات زغال فشرده لازم است که تولیدکننده حتما مجوز از وزارت صنعت و معدن را داشته باشد. برای اخذ مجوز صادرات از اداره گمرک و ادارات مربوطه داشتن مجوز تولید الزامی است. تعرفه گمرکی زغال فشرده ۴۴۰۲ می باشد و هیچ مانعی برای صادرات وجود ندارد. البته ضمن پیدا کردن مشتری، اخذ استاندارد های ایزو از سازمان های بین المللی توسط صادرکنندگان این محصول لازم است.مجموعه تولیدی و تجاری آرازازصفر تاصد مراحل صادرات در کنار مشتریان خود است.

زغال فشرده
زغال فشرده صادراتی

۷ کشور مهم هدف

“۷ کشورهدف صادرات زغال فشرده”ایران کدام کشورها هستند؟

طی سال های گذشته این محصول ایرانی به تعدادی از کشورهای حوزه خلیج فارس مانند”عمان ، کویت ، قطر ، عربستان ، قطر ، امارات متحده عربی ، بحرین و … ” و همچنین کشورهای همسایه مانند” افغانستان ، پاکستان ، عراق ، آذربایجان،ارمنستان ، ترکیه و…”و بعضی از کشورهای اروپایی، تحت شرایطی صادر می‌شود.

اما کدام یک از این کشورها به لحاظ هدف صادراتی برای تاجران ازاهمیت بالای برخودار است.ذیلا” به معرفی“۷ کشور هدف صادرات زعال فشرده” می پردازیم.

۱ – امارات متحده

امارات متحده عربی از هفت امارت : ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، رس الخیمه و ام القوین، تشکیل شده است. لازم است بدانید این کشوردارای نخست وزیر و رئیس جمهور فدرال می باشد.

 کشور امارات متحده
کشور امارات متحده
جمعیت این کشورتا سال ۲۰۲۲حدود ۱۱۷۷۰۰۰۰ نفرمی باشد. واحد پول امارات متحده عربی درهم (AED) است

“درهم به دلار ثابت است”

امارات از کشورهای با اولویت بالا برای صادرات زغال ازایران است.بطوری که می توان گفت مردمان این کشور از مصرف کنندگان رایج  زغال فشرده می باشند، صادرات به این کشور دارای سود عالی است و خریداران این کشور جزئ افراد دست به نقد هستند.

۲ – عربستان صعودی

عربستان صعودی بخش عمده شبه‌جزیره عربستان را به خود اختصاص داده که حدود ۳۴٫۷ میلیون نفر جمعیت دارد که ۲۱/۵ میلیون نفرآن بومی بومی و بیش از ۱۳ میلیون نفر مهاجرهستند، که از شمال با کشورهای اردن،عراق و کویت از مشرق با کشورهای امارات متحده عربی، قطر همسایه است.

عربستان
عربستان

عربستان صعودی نیزیکی کشورهای عربی، خریداران و مصرف کنندگان خوب ذغال فشرده  ایران است، هر ساله مقدار بسیار زیادی از زغال فشرده ایران جهت مصرف به این کشور صادر می شود.واحد پول عربستان نیز ریال است.

۳- کشور کویت

کویت کشوری کوچک( با جمعیتی ۴٫۶۷ میلیون نفر، که حدود ۱٫۴۵ از آن‌ها بومی و ۳٫۲ میلیون نفر از آن‌ها مهاجراز حداقل ۱۰۰ کشور جهان ) و ثروتمند  در غرب آسیا می‌باشد،با عراق و عربستان صعودی دارای مرزهای خاکی و با ایران ازسمت شمال دارای مرزهای آبی(خلیج فارس) است . صادرات به این کشور از طریق دریا یا به صورت هوایی انجام می‌شود. این کشور هم یکی از بهترین کشورهای هدف صادرات زغال فشرده  ایران است.

 کشور کویت
کشورکویت

 

زبان رسمی این کشور عربی و واحد پول آن دینار کویت است

 

 

۴-  کشور قطر

کشورقطر (Qatar) یکی ازکشورهای منطقه خاورمیانه است که به لحاظ جعرافیایی،در حاشیه خلیج فارس و جنوب کشورما ایران قراردارد. قطر در قسمت غرب با عربستان تنها مرز خاکی را          دارد، و با کشورهای بحرین، امارات و ایران مرز آبی دارد.

کشور قطر نیز از جمله کشورهای عربی مشتری ذغال فشرده است و از این جهت صاردات ذغال فشرده به قطر جزء بهترین و پرسودترین بازارهای صادراتی می‌باشد.

 کشورقطر
کشور قطر
مجله فوربز(Forbes) این کشور را ثروتمندترین کشور دنیا از نظردرآمد سرانه ناخالص ملی (GNI Per Capita) انتخاب نموده است

 

 

۵- کشور ترکیه

ترکیه یک کشورفراقاره‌ای در اوراسیا است، که ازشرق با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و گرجستان و از قسمت جنوب شرقی با کشورعراق و سوریه و از طرف شمال غربی “بخش اروپایی”خود باکشورهای بلغارستان و یونان هم مرز است.

جمعیت این کشور نزدیک به ۸۴ میلیون نفر است که حدوداً ۸۰ درصد مردم سنی و۲۰درصد هم علوی هستند.

واحد پول این کشور هم لیره است

 

ترکیه
کشور ترکیه

این کشوربدلیل قرابت فرهنگی وداشتن مرزخاکی از شمالغرب ایران،  بی نهایت مراودات تجاری  با کشور ما دارد. مرز مشترک خاکی  با این کشور کار تجارت را آسانتر کرده است، بطوری که روزانه شاهد تردد بارهای ترانزیتی زیادی از طرفین می شویم. این کشور به دودلیل بستر مناسب برای صادرات زغال می باشد.

دلیل اول: بازار مصرف داخلی ترکیه

دلیل دوم : پل ارتباطی صادرا ت زغال به کشورهای اروپایی (هم‌مرز بودن با کشورهای اروپایی)

کشور ترکیه ازبهترین بازارهای صادرات زغال فشرده ایران است که حجم بالایی ازواردات را دارد.

صادرات ذغال فشرده ایران به ترکیه بسیاررایج و پر سود است

۶-کشورافغانستان 

این کشور آسیای جنوبی درحدفاصل آسیای میانه، آسیای شرقی و آسیای غربی واقع شده است .

این کشور با ایران از سمت غرب، همچنین ازقسمت جنوب و شرق با کشور پاکستان،از سمت شمال با کشورهای تاجیکستان ، ازبکستان و ترکمنستان و از قسمت شمال شرقی باکشور چین همسایه است.

 جمعیت این کشور حدود ۳۹٫۸ میلیون نفر است.                                                                           

مرز افغانستان
مرز افغانستان
واحد پول افغانستان، افغانی (AFN) است. واحد کوچکتر از افغانی، پول است و هر افغانی، صد پول است

این کشور بدلیل داشتن مرزخاکی مشترک صادرات و واردات بیشتری با کشور ما دارد.در این بین  صادرات زغال فشرده نیز جزء محصولات پرطرفدار و پرفروش در این کشور است.

۷-کشور عراق

کشورعراق در خاورمیانه و جنوب غربی آسیا واقع  است . این کشور ازسمت جنوب با عربستان سعودی ، کویت و خلیج فارس، از قسمت غرب با کشورهای اردن و سوریه ازطرف شمال با کشور ترکیه و ازسمت شرقی با کشور ما  ایران هم مرز است. عراق همچنین در بخش جنوبی خود، مرز آبی کوچکی با خلیج فارس دارد.

این کشور با ۴۰ میلیون نفر جمعیت،در ردیف سی و ششمین کشور پرجمعیت جهان قرار دارد.

عراق همسایه غربی ایران با داشتن بیشترین مرکز خاکی و بازار مصرف بزرگ زغال برای مصارفی از جمله: پخت وپز، گرمایشی، قلیان و سوخت و همچنین قرابت فرهنگی شامل ذائقه غذایی و مصرفی ، صادر کنندگان زغال فشرده را به این کشور َآسانتر کرده است.

واحد پولی کشور عراق دینار است
کشورعراق
کشور عراق

 

 

کشورعراق ازبهترین بازارهای ذغال فشرده ایران است که حجم بالایی ازواردات را دارد.

“مجموعه تولیدی و تجاری آراز مشاور و همراه مطمئن صادرا ت زغال ایران”

مهدی مقدم

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: مهدی مقدم

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09144824761

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: mehdi.mogaddam49@gmail.com

مجموعه آراز شما را به خرید بهترین محصولات زغال دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.